Społeczeństwo

Zawodowy zawrót głowy

Wczoraj w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Gubinie odbył się „Jesienny konkurs recytatorski”. W tym roku tematem przewodnim był „Zawodowy zawrót głowy, czyli poznaję zawody”.

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat wybranych zawodów, zainspirowanie dzieci do poszukiwań informacji o zawodach i świeci pracy oraz rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej. Do występów recytatorskich przystąpiło 18 przedszkolaków. Z powodu choroby dwoje dzieci nie mogło wziąć osobiście udziału w konkursie, ale ich wstępy można było zobaczyć na przesłanych przez rodziców filmach.

Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje wiersze oraz stroje przygotowane specjalnie na tę okazje. Przedszkolaki przedstawiły wiersze o policjancie, strażaku, fryzjerce, astronaucie, kucharzu, krawcowej, zegarmistrzu, piłkarzu, czy też budowniczym. Zmagania uczestników oceniało jury złożone z nauczycielek przedszkola oraz Dyrektor Grażyny Hrabskiej. Okazało się, że wszystkie przedszkolaki zajęły pierwsze miejsce oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Konkurs poprowadziły Anetta Szczepaniak i Dominika Krygier.

(red)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry