Społeczeństwo

Zawsze na pierwszej linii pomocy

We wtorek (03.05), w Kościele pw. Św Józefa w Chlebowie odbyła się uroczysta msza z okazji Dnia Strażaka.

Tradycją parafialną jest, że co roku mszę organizuje inna jednostka ochotniczej straży pożarnej. Tym razem organizatorem uroczystości była jednostka OSP Chlebowo, której prezesuje Janusz Bem.

Wśród licznie przybyłych gości byli druhowie i druhny z OSP Wężyska, OSP Czarnowo, przedstawiciele władz lokalnych i okoliczni mieszkańcy. Wśród gości była również Radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Chinalska, Radna Rady Gminy Gubin Regina Giergasz, Sołtys wsi Chlebowo Jadwiga Urbaniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Gubin Waldemar Gromek, który wręczył strażakom upominek oraz podziękował za ofiarną służbę, szczególnie widoczną w ciągu minionego roku. A minione miesiące były często niespokojne. Podczas okresu epidemii, czy porywistych wiatrów strażacy są zawsze na pierwszej linii pomocy. Po mszy na gości czekał poczęstunek w postaci grochówki, kawy i ciast serwowanych przez pięknie ubrane panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chlebowie.

Z okazji Waszego Święta życzymy wszystkim strażakom oraz druhom Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz za poświęcenie w ochronie zdrowia, życia i mienia ludzkiego mieszkańców.

Anna Konstanty

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry