Na sygnale

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Szukują się zmiany w organizacji ruchu.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby czuwać będą policjanci, których spotkamy na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w ich rejonach. Jak będzie wyglądać zmiana organizacji ruchu w Gubinie?

W obrębie Cmentarza Komunalnego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Objęte nim zostaną :
•    ulica Cmentarna – na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową
•    ulica Pułaskiego – od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną
•    ulica Kujawska – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza
Ponadto droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta. Główny parking będzie zorganizowany przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 31 października do godzin rannych 2 listopada .

Kierowców prosimy o cierpliwość oraz zachowanie szczególnej ostrożności przy drogach dojazdowych do cmentarzy, dostosowanie się do znaków drogowych i zatrzymywanie się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Parkując pojazd, warto skorzystać z pierwszego wolnego miejsca wyznaczonego do postoju. Zawracanie i  szukanie miejsca powoduje tylko niepotrzebny stres, nerwowe sytuacje – podkreśla komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

W dniach poprzedzających ten dzień wiele osób wybiera się na cmentarz, by uporządkować groby. – Pamiętajmy, aby podczas prac zadbać również o przyniesione ze sobą rzeczy i nie zostawiać ich bez nadzoru. Jeśli mamy taką możliwość udajmy się na cmentarz w towarzystwie innej osoby, która w chwili, gdy musimy na przykład wyrzucić śmieci, przypilnuje naszego dobytku. Pamiętajmy, złodziej nigdy nie śpi. W sytuacji, gdy zauważą Państwo, że w waszym otoczeniu przebywają osoby podejrzanie się zachowujące i bez wyraźnego celu, zgłośmy to pracownikom cmentarza – dodaje J. Kulka.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry