Na sygnale

Zbliżają się wyjazdy na ferie. Uważaj na fałszywe oferty

Jeżeli planujemy wyjazd na ferie, to okładanie sprawdźmy miejsce, w które się wybierzemy. Oszuści nie zwalniają tempa i wystawiają fałszywe oferty wynajmu domku lub apartamentu.

Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, który wpłacił zaliczkę za domek w górach, który okazał się pustostanem. – Zadzwonił pod wskazany numer telefonu i po uzgodnieniach, wpłacił 1200 złotych. Oferta początkowo nie budziła żadnych wątpliwości. Jednak gdy było już bliżej terminu wyjazdu i mieszkaniec powiatu ponownie chciał się skontaktować z mężczyzną, by upewnić się co do rezerwacji najmu domku, telefon był już nieaktywny. Gdy wszelkie próby kontaktu kończyły się niepowodzeniem, wiedział już że został oszukany. Chcąc sprawdzić jak faktycznie wygląda sytuacja, wybrał się w miejsce, gdzie miał zarezerwowany domek. Pod wskazanym adresem stał opuszczony dom w lesie, wewnątrz którego nie było żadnych osób – mówi komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Aby uniknąć strat finansowych, nieprzyjemnych sytuacji i rozczarowania:

  • Sprawdź dokładnie ofertę i osobę która wynajmuje kwaterę. Wyszukaj w internecie podany adres, telefon oraz sprawdź opinie na jego temat na różnych portalach.
  •  Sprawdź czy zdjęcia dołączone do ogłoszenia przedstawiają domek z zewnątrz i wewnątrz oraz czy nie zostały wykorzystane w innej ofercie.
  •  Zastanów się czy cena za wynajem nie jest zbyt atrakcyjna i czy jest realna dla danej miejscowości. By mieć porównanie sprawdź ceny innych ogłoszeń.
  •  Najlepiej korzystać z oficjalnych stron hoteli, ośrodków, pensjonatów lub portali zrzeszających ogłoszeniodawców.
  • W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić na przykład do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać.
  •  Zawsze zachowaj ostrożność i nie działaj pod wpływem chwili.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry