Kultura

Zebranie GTK

20 września w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Gubińskiego Towarzystwa Kultury.

Zebranie miało na celu przede wszystkim podsumowanie minionych dwóch lat działalności oraz ustalenie strategii działania towarzystwa na najbliższy okres.

Sprawozdanie z działalności merytorycznej za lata 2019- 2020 przedstawiła prezes Gubińskiego Towarzystwa Kultury Anna Konstanty. W sprawozdaniu podkreśliła różnorodność projektów kulturalnych, które udało się zrealizować w okresie od stycznia 2019 do marca 2020 roku. W programie wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez GTK znalazły się koncerty, jubileusze, promocje książek, a także premiera książki „Nasze Widnokręgi” autorstwa gubińskich pisarzy, poetów i publicystów. W marcu 2020 r. działalność Towarzystwa została zdecydowanie ograniczona przez obostrzenia epidemiczne. Nawet trwający od wielu lat konkurs literacki o „Złote Pióro” nie doczekał się finałowej gali, a zwycięzcy nagrody otrzymali pocztą. Po zatwierdzeniu sprawozdania i niezbędnych dla zebrania sprawozdawczego dokumentów zastanawiano się nad przyszłymi działaniami GTK. Poczas ciekawej i wielowątkowej dyskusji poruszano aktualne problemy które leżą na sercu członkom GTK. Wyraźnie podkreślono brak dbałości o gubińskie zabytki. One na dziś wymagają coraz to większych nakładów. Wieża kościoła ciągle nieczynna, Baszta Ostrowska zamknięta, Basta Dziewicy przedstawia coraz to gorszy stan techniczny. Wśród pomysłów i problemów poruszanych przez członków Towarzystwa znalazły się zagadnienia dotyczące upamiętnienia nieżyjącego kolegi Tadeusza Raczkiewicza, organizacji kolejnej edycji konkursu literackiego. Wnętrze fary było jeszcze niedawno było znakomitym tłem dla organizacji koncernów. Dziś nie ma takiej możliwości.

Zarząd GTK zaproponował wydanie kolejnej publikacji współtworzonej przez gubińskich twórców, nie tylko tych związanych z GTK. Mile widziani są również debiutanci. Propozycje tekstów można zgłaszać na adres gtk1957@o2.pl. (sp)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry