Społeczeństwo

Złota Baszta dla Mistrza

Od wielu już lat, zawsze w styczniu, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej organizuje Spotkanie Noworoczne. Głównym punktem spotkania jest wręczenie prestiżowej nagrody jaką jest „Złota Baszta”.

Laureatem nagrody został Mistrz Polski Pucharu Polski Masters 2023 w kategorii C (35-39 ) i pierwszym pływak z Zespołem Downa,  który tego dokonał. Sukcesów Pawła nie da rady szybko zliczyć. Puchary i medale już nie mieszczą się w niemałym mieszkaniu mamy Anny i Pawła. A przecież nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Tegoroczną „Złotą Basztę” wręczył Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej Robert Woszak. Ceremonii towarzyszyła najbliższa rodzina laureata i – co oczywiste – zaproszeni na spotkanie goście i członkowie SPZG. Za pomyślność, kolejne sukcesy Pawła i dobry rok dla wszystkich wzniesiono toast i odśpiewano gromkie „100 lat”.

Co laureat napisał na Facebooku?  – To jest mój wielki dzień! Zostałem uhonorowany ZŁOTĄ BASZTĄ za rozsławianie Gubina w kraju i poza jego granicami. Jestem 10 obywatelem Gubina, który na przestrzeni wielu lat dostąpił tego zaszczytu. Dziękuję Kapitule za dostrzeżenie mojej osoby, mojej pracy i moich osiągnięć. Dziękuję mojej rodzinie, moim przyjaciołom i kibicom  którzy  zawsze są ze mną. W tej pięknej nagrodzie jest również Wasza cegiełka. Zawsze z wielką dumą i radością reprezentuję mój kraj, moje miasto i Ziemię Lubuską. (sp)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry