Kultura

„Złote Pióra” wręczone

XXIV Konkurs Literacki im. Tadeusza Firleja „O Złote Pióro” podsumowano i wręczono nagrody. 

„Złote Pióro” w kategorii PROZA otrzymała Hanna Ciepiela nauczycielka i bibliotekarka w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. , „Złote Pióro w kategorii POEZJA otrzymał Adam Bolesław Wierzbicki (wielokrotny laureat konkursu), II miejsce w kategorii POEZJA zajął Zbigniew Pawłowski z Gubina, III miejsce w tej samej kategorii Jury przyznało ex aequo Ewie Roszak-Andrukiewicz oraz Małgorzacie Snopkiewicz-Mirosławskiej. Laureaci – oprócz gorzowianki, której nie udało się z przyczyn obiektywnych dotrzeć do Gubin – czytali fragmenty nagrodzonych prac. Trudno nie przypomnieć postać A.B. Wierzbickiego. Pierwszy raz w konkursie o „Złote Pióro” wystartował w 1997 roku. Już w roku następnym zdobył nagrodę. Niemal każdego roku „staje na podium”.

W gali wręczenia nagród uczestniczył między innym Robert Woszak Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Młodzieży, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej, nagrody wręczała także Dyrektor MBP Ewa Dąbek i Prezes Gubińskiego Towarzystwa Kultury Anna Konstanty.

Dyrektor Ewa Dąbek przypomniała, że 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji i była to doskonała okoliczność by poezję posłuchać. Głos zabrali lokalni poeci, m. in. Małgorzata Wlazeł, Gabriela Nazaruk, Halina Nodzak, Ida Kaczanowska, Jan Skóra, Arkadiusz Pokora, Jakub Dubert i Miłosz Bogdan.

Były przy okazji rozmowy Polaków z smakowitymi ciasteczkami, jakich nigdzie indziej nie uświadczycie, z herbatą lub kawą. Kolejny konkurs organizowany przez GTK przeszedł do historii.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry