Społeczeństwo

Zmniejszenie lęku i stresu

Ciekawy rodzaj warsztatów zorganizowano w szpitalu Naemi-Wilke-Stift w Guben. W piątek (24.11) dwie grupy 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Gubinie udały się do “Kliniki dla pluszaków”.

Celem inicjatywy było zmniejszenie lęku i stresu dzieci przed kontaktem z lekarzem i pobytem w szpitalu. W zabawny sposób poruszone zostały ważne tematy dotyczące zdrowia, profilaktyki, badań lekarskich i hospitalizacji. Dzieci mogły zapoznać się z zagadnieniami takimi jak praca lekarzy i pielęgniarek oraz oswoić się z tematami z zakresu funkcjonowania szpitala, przychodni, gabinetu zabiegowego, apteki oraz pogotowia ratunkowego. Było to dla dzieci niemałe przeżycie, a niektóre dobre rady z pewnością zabrały ze sobą do domu.

Miejmy nadzieję, że w nagłym wypadku pomyślą sobie: Byłem już w szpitalu z moim misiem i nie było tak źle – wyjaśnia dr. med. Sabine Mogwitz, specjalistka psychiatrii i psychoterapii dzieci i młodzieży.

To już kolejna edycja tego wydarzenia skierowanego do dzieci z przedszkoli z terenu miast Gubina i Guben. W poprzednich miesiącach udział w warsztatach brały Przedszkola Miejskie nr 1 i 2 w Gubinie. Przedstawiciele Naemi-Wilke-Stift podkreślają, że planowana jest kontynuacja projektu.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry