Gubin

Znamy harmonogram tegorocznych wizyt krwiobusa w Gubinie

W tym roku krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, zawita do naszego miasta pięciokrotnie.

Mówi Krzysztof Piwowarczyk, odpowiedzialny za organizację ekip wyjazdowych: Ważną kwestią naszych regularnych wizyt w Gubinie to wysoka frekwencja. Krwiodawców. W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta w Gubinie zatwierdził terminy zaproponowane przez RCKiK w Zielonej Górze. Dzięki temu znów będziemy mieli mogli stacjonować koło Fary. Rejestrację dawców prowadzić będziemy w godzinach od 9.00 do 12.00.

Terminy przyjazdów krwiobusów:

22.02.2023 r. (środa);
26.04.2023 r. (środa);
28.06.2023 r. (środa);
30.08.2023 r. (środa);
08.11.2023 r. (środa).

Zachęcamy do oddawania tego życiodajnego płynu. Patent na krew ma natura, a źródłem krwi potrzebnej do ratowania ludzkiego życia są i będą Krwiodawcy. Stałe miejsce postoju oraz regularne odstępy czasowe naszych wizyt pozwalają wszystkim chętnym zaplanować z dużym wyprzedzeniem oddanie krwi. Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu. Zgłośmy się wypoczęci, w przeddzień wypijmy ok. 2 litrów płynu, a w dniu oddania zjedzmy lekki beztłuszczowy posiłek. Pamiętajmy zabrać ze sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość.

Krwiodawcom po oddaniu krwi lub jej składników nadal przysługują 2 dni wolnego (w dniu donacji i w dniu kolejnym).

 

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry