Na sygnale

Zobaczył policję i spanikował

We wtorek (8.02) policjanci prewencji z gubińskiego komisariatu zauważyli w Starosiedlu jadący w kierunku Gubina pojazd marki Alfa Romeo, w którym niesprawne było tylne oświetlenie. Gdy funkcjonariusze włączyli światła błyskowe i dźwiękowe nakazujące kierującemu zatrzymanie się, ten zaczął uciekać.

Po przejechaniu kilku kilometrów, kierujący w pewnym momencie zatrzymał samochód na poboczu drogi. Za kierownicą którego siedział 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mówi podkomisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim:

Mężczyzna w rozmowie z policjantami oznajmił, że zaczął uciekać, bo spanikował, iż nie ma prawa jazdy. System informatyczny wykazał, że został mu zatrzymany nie tylko ten dokument, ale także dowód rejestracyjny od alfa romeo. Mundurowi za kierowanie pojazdem nieodpuszczonym do ruchu ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz brak uprawnień odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry